Kokkuvõte Juminda poolsaare korrakaitse patrulli üldkoosolekust 27.08.11

Otsustati patrullimist kindlasti jätkata.

Ettepanekud:

1. Külade patrullimisgraafikud teha poole aasta kaupa. Siis oleks varakult aega kohapeal patrullmeeskondi komplekteerida.

2. Osta kiiremas korras uued sildid autodele.

3. Patrullima peaks rohkem sõlmpunktides seistes, et autode patrullsildid oleks pimedas paremini nähtavad.

4. Patrulle peaks toimuma ka päevasel ajal.

5. Patrulltelefonile peab suuremat tähelepanu pöörama (et see laetult edastataks jne.)

6. Septembri esimesel poolel ei tee paha kui lausa kaks autot on samaaegselt väljas.

Kahe ja poole aastaga on toimunud 245 patrullsõitu ja midagi märkimisväärset piirkonnas sel perioodil juhtunud pole. Suur tänu patrullijatele!

Liikmemaks

Otsustati liikmemaksuks suuruseks jääb sel aastal 10 eurot. Palun kõigil liikmetel see siis üle kanda Juminda Poolsaare Korrakaitse MTÜ arvel 17002272528 lisades märgusõna liikmemaks. Need, kel ülekande tegemine on raskendatud saavad maksta ka sulas kas Aivar Hinnile või Artur Talvikule.

Annetused on oodatud ka neilt, kes liikmed pole. Annetuste raha kulub telefoniarvete tasumiseks, patrullsiltide uuendamiseks, bensiini jm kulude katteks.

Juhatuse valimise osas leiti, et liikmemaksu tasunud liikmed võiksid ettepanekuid teha igast külast põhimõttel, et kõik külad oleks juhatuses esindatud. Täna on juhatuses 6 inimest: 2 Tapurlast, 3 Leesilt ja 1 Kiiu-Aablast. Põhikirja järgi saab olla 10 juhatuse liiget.

Palun saata oma ettepanekud 10. septembriks. artur@talvik.ee

Merepääste

Tänavu kevadel liitus Juminda Poolsaare Korrakaitse MTÜ Eesti Priitahtliku Päästeliiduga. See ühendab vabatahtlikke pritsumehi ja värskelt moodustati sinna ka merepääste üksus. Meie olemegi esialgu liitunud vabatahtliku merepäästeüksusega.

Sellega seoses andke palun teada, kes sooviks ka olla vabatahtlik merepäästja. Tõenäoliset seadustatakse merepäästjate tegevus lähiajal. Sellega saaks merepäästjad ka sotsiaalse kaitse ja ka valved tasustataks.

Siinkohal soovin, et teataksite ka mulle paate ja nende omanikke, kes oleksid nõus ka häda korral välja minema.

Kui hästi läheb, siis juba sel kevadel saadaksime kolmese meeskonna õppustele.

Loomisel on ka Priitahtlike pritsumeeste üksus. Kui on soovijaid sellega liitumiseks, siis andke ka Arturile teada.

Lõpetuseks. Oleme saanud ringhäälinguloa kogukonnaraadio tegemiseks. Veel on vaja kirjutada projekt kogu poolsaart katva saatja ja antenni ostmiseks ja kevadest saaks raadio täies mahus tööle hakata. Paaril päeval oleme katsetanud ühe nõrga saatjaga ja avastasime, et meile eraldatud lainepikkust segab üks soome raadiojaam. Nüüd peame taaskord uue taotluse tegema uue lainepikkuse saamiseks.

Raadio Juminda poolsaar oleks vabatahtlikest toimetajatest koosnev tiim, kelle mobiilne toimetus liiguks külast külasse ja oleks vähemalt 1 nädala igas poolsaare külas. Seega andke palun teada kui teate kedagi, kes sooviks kätt proovida raadiotoimetajana. Kinnitan, see ei ole kaelamurdev tegevus. Vastupidi-see on kogukonnaraadio, kus vabatahtlike tegijate suhtes ka loodetavasti kriitikavaba suhtumine.

Need, kes tahavad annetada Raadio Juminda Poolsaare heaks võiksid kasutada Juminda poolsaare korrakaitse MTÜ  kontot nr 17002822509, lisades märgusõnad: annetus, raadio.

One thought on “Kokkuvõte Juminda poolsaare korrakaitse patrulli üldkoosolekust 27.08.11”

  1. It’s doable to come back ontop in case you adhere to technique, possess
    a little fortune working for you and, obviously,
    find the proper wagers to get.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga