Õpilased annavad oma panuse ebapärlikarbi elupaiga kaitseks

24.-26. augustil saavad Pudisoo ehk Pärlijõe ääres Raudsillal kokku UNESCO Läänemere Projekti (Baltic Sea Project, BSP) raames loodusvaatlusi läbi viinud õpilased ja õpetajad erinevatest Eesti koolidest. Kolme päeva jooksul uuritakse ühe Eesti huvitavama jõe elustikku, keemilist koostist ning avastatakse seoseid Eesti jõgede ja Läänemere keskkonnaseisundi vahel.

Seekord keskenduvad 40 laagris osalejat BSP jõevaatluse programmi arendamisele ja testimisele, samuti süvendatakse teadmisi ebapärlikarbi elust ning Läänemere ökosüsteemist. Laagris viivad töötubasid läbi Henn Timm Eesti Maaülikoolist ning Aire Orula ja Annelie Ehlvest Tartu Keskkonnahariduse Keskusest.

Selleks, et oma teadmistele kohe rakendust leida, viib Eestimaa Looduse Fond koostöös Keskkonnaametiga laagrilised talgutele, kus antakse omapoolne panus ebapärlikarbi ja teiste oluliste liikide elupaiga kaitseks. Loomulikult ei puudu laagrist meeskonnamängud, õhtune orienteerumine, seltskondlik saun, asjalik õpetajate koosolek ning õpilasgruppide jõevaatlused.

Laagrit toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Rohkem infot kokkutulekul kogetust postitatakse peale laagrit BSP kodulehel: http://bsp.teec.ee/

Iseseisvalt saab ebapärlikarbi elutsükli kohta uurida siit: http://www.keskkonnaamet.ee/organistatsioon/rahvusvahelised-projektid/parlijogi/ebaparlikarp-liigi-kirjeldus-ja-levik/

BSP on UNESCO ühendkoolide võrgustiku projekt, millega on liitunud sajad koolid üheksast Läänemere-äärsest riigist.

Allikas: Tartu Keskkonnahariduse Keskuse pressiteade 24.08.2016